facebook
Statywy
1650
PLN
Statyw Manfrotto MT190CXPRO4, 4 sekcje, węglowy, kolumna 90 st. + głowica 496RC2

Statyw Manfrotto MT190CXPRO4, 4 sekcje, węglowy, kolumna 90 st. + głowica 496RC2

Manfrotto
Statyw Manfrotto MT190CXPRO4, 4 sekcje, węglowy, kolumna 90 st. + głowica 496RC2
1 650,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
4-sekcyjna konstrukcja wykonany z włókien węglowych wysokość maksymalna 160 cm wysokość minimalna 8 cm długość po złożeniu 52.5 udźwig 7 kg kolumna z mechanizmem Q90 gniazdo Easy Link na dodatkowe akcesoria wbudowana poziomnica czterostopniowa blokada nóg
Gwarancja:
24 miesiące możliwość przedłużenia do 10 lat po rejestracji
Zestaw zawiera:
statyw MT190CXPRO4, głowica 496RC2
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

15994

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

MANFROTTO SERIA 190

Funkcjonalność statywu może być jeszcze większa

Seria statywów 190 posiada zwartą konstrukcję, a każdy z nich cechuje komfort transportowania. System blokowania nóg “QPL" pozwala na zwolnienie ruchem jednej ręki, wszystkich trzech blokad a zacisk jest mocny i pewny. Seria 190 posiada mechanizm ustawienia kolumny z pozycji pion-poziom, zwalniając blokadę tylko jednym palcem (z wyjątkiem modelu MT190X3). Dodatkowo możliwe jest jej obracanie o 360 stopni, niezależnie od tego czy jest umieszczona pionowo czy poziomo. Gdy nie jest używana, w całości chowa się w jarzmie statywu skracając jego długość. W połączeniu z całkowicie płaską płytą kolumny centralnej statyw posiada jeszcze bardziej zwartą budowę.  Podobnie jak w wyższych modelach, seria 190 wyposażona jest w gniazdo “Easy Link", umożliwiając podczepienie dodatkowych akcesoriów (lamp, giętkich ramion itp). Statywy serii 190 dostępne są w wersjach wykonanych z włókna węglowego lub aluminium. Seria ta łączy wysoką funkcjonalność z niewielkimi wymiarami.

Przeznaczenie statywu Manfrotto 190CXPRO4

190CXPRO4 to 4-sekcyjny statyw wykonany z włókien węglowych. Przeznaczony zarówno do użytku w studio jak i terenie. Łączy w sobie cechy mobilności , takie jak wyjątkowo niska waga, niewielkie wymiary oraz wysokiej wytrzymałości (udźwig do 7 kg). Dodatkowe funkcje, takie jak złącze Easy Linkczynią z niego statyw nie tylko foto czy video ale również jako doskonałe rozwiązanie do mocowania akcesoriów.  

Cechy statywu Manfrotto 190CXPRO4

4-sekcyjne nogi z włókien węglowych

Nogi statywu wykonane zostały z włókien węglowych i składają się z 4 sekcji o średnicach 24.8 . 20.4 . 16 mm.  Pozwoliło to na zachowanie wysokiej stabilności przy zminimalizowaniu wagi i wymiarów. Dzięki takiemu rozwiązaniu statyw jest też bardzo wytrzymały, jego maksymalne obciążenie wynosi aż 7 kg. 

System Q90

Cechą wyróżniającą serię 190 jest możliwość przełożenia kolumny centralnej do pozycji poziomej i to używając tylko jednego przycisku. Dodatkowo kolumna ta, może być obkręcana o 360 stopni. Kolumnę centralną można też przełożyć o 180 stopni, tak by głowica znajdowała się pod spodem. Dzięki temu statyw znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach fotografii. Na czas transportu kolumna w całości chowa się w jarzmie statywu, tak by zminimalizować jego długość. 

4-kąty blokowania nóg

4-stopniowa blokada kąta rozstawienia nóg pozwala na ustawienie statywu niemal w każdej pozycji także na nierównym podłożu. Nogi mogą być niezależnie blokowane pod kątem 25, 46, 66, 88 stopni. Tak, by idealnie dostosować się do otoczenia. Maksymalne rozstawienie nóg umożliwia też fotografowanie z bardzo niskiej wysokości - 8 cm. 

Szybkie rozstawianie nóg dzięki funkcji QPL

Funkcja Quick Power Lock umożliwia szybkie rozłożenie i dostosowanie nóg statywu. Specjalna konstrukcja mechanizmu zwiększa komfort korzystania z funkcji QPL. Jednocześnie technologia ta gwarantuje bezpieczeństwo zamontowanego sprzętu. Nogi statywu są niezwykle stabilne oraz pewnie blokowane.

Uchwyt Easy Link

Statyw posiada innowacyjny uchwyt Easy Link pozwalający na zamontowanie różnych akcesoriów dodatkowych, takich jak np. lampa błyskowa, lampa zewnętrzna lub urządzenie mobilne. Zastosowania uchwytu Easy Link są praktycznie nieograniczone.

  

Wbudowana poziomnica

Wbudowana w kolumnę centralną poziomnica umożliwia ustawienie precyzyjnego kadru,  niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawione są nogi statywu. Położenie poziomnicy można regulować, tak by korzystanie z niej było komfortowe w każdej sytuacji. 

Głowica kulowa 496RC2 w zestawie:

Głowica kulowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z użyciem statywu, jednak  zaawansowane modele są chętnie wykorzystywane przez profesjonalnych fotografów. Jest prostym i bardzo szybkim rozwiązaniem pozwalającym w kilka sekund zmienić położenie aparatu. Blokada kuli, która odpowiedzialna jest za ruch odbywa się przy pomocy tylko jednego pokrętła. Głowice kulowe stosowane są również w prostych statywach stołowych, jednak te profesjonalne posiadają znacznie większą kulę a więc i większą precyzję oraz udźwig.

496RC2 pozwala na zamontowanie aparatów kompaktowych, kamer, a także lustrzanek których waga z obiektywem nie przekracza sześciu kilogramów.  Możliwość obrotu poziomego w zakresie 360 stopni, oraz przechyłu pionowego +/- 90 stopni pozwala na sprawną i szybką konfigurację w każdych warunkach. W głowicy zastosowano najpopularniejszą z płytek, model 200PL z gwintem 1/4 cala i podkładką chroniącą przed zarysowaniami. Dzięki temu przykręcona do aparatu płytka szybkozłączki pasuje do wielu innych statywów i uchwytów. Wymiary płytki to 52x42 mm.

Pozostałe dane techniczne statywu 190CXPRO4:

  • Wysokość maksymalna: 160 cm
  • Wysokość maksymalna przy wsunietej kolumnie centralnej: 135 cm
  • Maksymalne obciążenie: 7 kg
  • Waga statywu: 1.65 kg
  • Śruba mocująca do głowicy: 3/8 cala

Statyw został wyprodukowany we Włoszech.

Nawet 10 lat gwarancji

Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją, jednak może być ona przedłużona do 10 lat po rejestracji na stronie polskiego dystrybutora.

Cechy produktu 4-sekcyjna konstrukcja wykonany z włókien węglowych wysokość maksymalna 160 cm wysokość minimalna 8 cm długość po złożeniu 52.5 udźwig 7 kg kolumna z mechanizmem Q90 gniazdo Easy Link na dodatkowe akcesoria wbudowana poziomnica czterostopniowa blokada nóg
Gwarancja 24 miesiące możliwość przedłużenia do 10 lat po rejestracji
Zestaw zawiera statyw MT190CXPRO4, głowica 496RC2

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl