facebook
Obiektywy komis
2500
PLN
Obiektyw Nikkor 17-55 mm f/2.8 G AF-S DX IF-ED |17100|

Obiektyw Nikkor 17-55 mm f/2.8 G AF-S DX IF-ED |17100|

Nikon
Obiektyw Nikkor 17-55 mm f/2.8 G AF-S DX IF-ED |17100|
2 500,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
24 godziny
Cechy produktu:
do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX kąt widzenia odpowiadający obiektywowi z zoomem o zakresie ogniskowych 25.5-82.5 mm dla formatu małoobrazkowego (135)
Gwarancja:
30 dni (rozruchowa)
Zestaw zawiera:
obiektyw, dekielek przedni, dekielek tylni
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

17100

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Obiektyw w bardzo dobrym stanie, soczewki czyste bez rys, sprawny w 100%. Na komisowy sprzęt udzielamy 30-dniowej gwarancji rozruchowej.
Obiektywy serii DX charakteryzują się mniejszą przekątną obrazu
, zostały zaprojektowane i udoskonalone specjalnie z myślą o wykorzystaniu w aparatach cyfrowych Nikon D2X, D2H, D50, D70, D70s, D100, D200. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób zajmujących się fotografią krajobrazową i wszystkich inny, wykonujących zdjęcia szerokokątne przy użyciu cyfrowych lustrzanek Nikon DX format.

Kąt widzenia obiektywu po założeniu do lustrzanki z matrycą DX bedzie odpowiadł ogniskowej 25.5-82.5 mm. Dzieje się tak dlatego, że sensor DX jest mniejszy od klatki filmu 35 mm dla której podawana jest ogniskowa na obiektywach.

Obiektywy Nikkor typu G przekazują do aparatu informacje o odległości pomiędzy fotografowanym obiektem, a aparatem. Informacje te zapewniają poprawne działanie przestrzennego (3D) pomiaru matrycowego oraz przestrzennego (3D) wielopolowego zrównoważenia błysku wypełniającego. W odróżnieniu od obiektywów serii D, brak w nich pierścienia przysłony.

Szkło ED (extra-low dispersion) gwarantuje doskonałą ostrość i korekcję barwną przez zminimalizowanie aberracji chromatycznych. Aberracja chromatyczna jest rodzajem zniekształcenia obrazu i koloru zachodzącego przy przechodzeniu promieni świetlnych o różnych długościach. Wada ta objawia się kolorowymi obwódkami przy kontrastowych motywach. Najbardziej jest widoczna w teleobiektywach, np. robiąc zdjęcie gałęzi na jasnym tle nieba na powiększeniu będzie można zauważyć kolorową obwódkę. W obiektywach ze szkłem ED wada ta jest możliwe mocno zredukowana.

Wewnętrzne ogniskowanie sprawia, że obiektyw ustawia ostrość bez zmiany długości obiektywu. Cały ruch soczewek odbywa się wewnątrz obudowy - w jej przedniej części.

Obiektywy AF-S Nikkor mają mechanizm SWM (Silent Wave Motor) dokonujący zamiany fali ultradźwiękowej na energię obracającą elementy ustawiające ostrość. Umożliwia to szybkie, precyzyjne i bezgłośne automatyczne ogniskowanie.

Cechy produktu do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX kąt widzenia odpowiadający obiektywowi z zoomem o zakresie ogniskowych 25.5-82.5 mm dla formatu małoobrazkowego (135)
Gwarancja 30 dni (rozruchowa)
Zestaw zawiera obiektyw, dekielek przedni, dekielek tylni

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl