facebook
Monitory EIZO
5629
PLN
Monitor Eizo ColorEdge CG2420 + ColorNavigator + Kaptur

Monitor Eizo ColorEdge CG2420 + ColorNavigator + Kaptur

  • promocja
Eizo
Monitor Eizo ColorEdge CG2420 + ColorNavigator + Kaptur
5 629,00 zł 5 689,00 zł
in_stock
Dostępność
w magazynie
Wysyłka w
1-2 dni
Cechy produktu:
rozdzielczość 1920x1200 technologia matrycy: IPS kontrast 1500:1 jasność 400 cd złącza: DisplayPort, DVI-D 24pin, HDMI rozmiar: 24.1 cala czas reakcji: 10 ms
Gwarancja:
5 lat
Zestaw zawiera:
monitor, kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF), certyfikat dopasowania ustaw
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Kod produktu:

14948

  • Opis produktu
  • Dane techniczne
  • Opinie

Profesjonalny monitor przeznaczony do fotografii, designu oraz postprodukcji

Czujnik automatycznej kalibracji

Monitor został wyposażony w czujnik automatycznej kalibracji, znajdujący się w górnej części obudowy monitora. Wysuwa się tylko w trakcie przeprowadzania kalibracji. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że nie potrzeba korzystać z zewnętrznych urządzeń; działa bezproblemowo także w trybie portretowym.

cg2420_target_setting_window.jpg

ColorNavigator 6

Do monitora dołączono oprogramowanie do zarządzania kolorem. Sprawia ono, że kalibracja przebiega bezproblemowo i szybko. Wbudowany czujnik wykorzystuje tabelę Look-Up i tworzy na jej podstawie profil ICC w zaledwie kilka minut. Najnowszą wersję oprogramowania można pobrać ze strony www.eizo.com

 ColorNavigator NX

ColorNavigatorNX
ColorNavigator Network służy do precyzyjnej, scentralizowanej kontroli parametrów wszystkich monitorów ColorEdge z oprogramowaniem ColorNavigator NX. Umożliwia to administratorom sieci ustawienie trybów pracy, zaplanowanie automatycznej kalibracji oraz zarejestrowanie lub zmianę ustawienia zarządzania monitorami bez względu na lokalizację monitorów. Program ColorNavigator Network jest umieszczony na bezpiecznym serwerze w chmurze, więc klient nie musi ponosić kosztów zakupu, ani utrzymania własnego serwera.
ColorNavigator Network

Emulacja - zobacz jak obraz będzie wyglądał na innych urządzeniach

ColorNavigator 6 umożliwia symulację wyglądu kolorów podczas wyświetlania na innych urządzeniach jak: tablety, smartfony, laptopy, monitory LCD czy CRT. Spektrofotometr programu tworzy profil ICC na podstawie próbek z wyświetlanych w przeglądarce internetowej. Grafik lub fotograf może wykorzystać profil na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć jak materiał będzię wyglądał na urządzeniu klienta końcowego.

color reproduction area

Dla grafików i projektantów

ColorEdge CG2420 charakteryzuje się ponadprzeciętnie szerokim gamutem kolorów odtwarzając prawie całą (99%) przestrzeń Adobe RGB co przekłada się na poprawne wyświetlanie kolorów plików zapisanych w tym formacie. Kolory nieba czy zieleni będą reprodukowane znacznie wierniej niż na monitorach z przestrzenią sRGB. Tak szeroka paleta barw oznacza, że monitor będzie w stanie wyświetlić prawie całe przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

10bit_pl11

10-bitowa paleta kolorów

Wykorzystanie wejścia sygnałowego DisplayPort lub HDMI umożliwia dostarczenei do ColorEdge CG2420 10-bitowej informacji o kolorze. 16-bitowa tablica LUT pozwala na jednoczesne wyświetlenie nawet miliarda kolorów jednocześnie. Oznacza to 64 razy więcej kolorów w porównaniu do sygnału 8-bitowego, zapewniając płynniejsze przejścia tonalne i zmniejszonyą wartość współczynnika Delta-E między sąsiednimi kolorami.

gamma_pl11

Osobna kalibracja krzywej gamma dla każdego monitora

Japońska fabryka EIZO reguluje krzywą gamma osobno dla każdego monitora z serii ColorEdge. Czynność jest powtarzana dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0-255, następnie wykorzystując 16-bitową tabelę barw Look-Up Table (LUT) wybiera się najbardziej pasujace 256 odcieni.

stabilizacja

Stabilizacja kolorów w mgnieniu oka

Przeciętne monitory LCD osiągają stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni po upływie aż 30 minut. Eizo ColorEdge CG2420 oferuje pełną stabilizację kolorów w 3 minuty! Dzięki czemu przystąpienie do pracy jest możliwe chwilę po włączeniu monitora.

lx300w_en_feature_due

Jednolity obraz

CG2420 pozbawiony jest typowej cechy wielu monitorów LCD, wykazujących wahania jasności i chromatyczności obrazu w poszczególnych częściach ekranu dzięki technologii EIZO DUE. Gwarantuje ona, że monitory, które opuszczają fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości niższej niż 3. DUE odpowiada również za ograniczenie wpływu wahań temperatury otoczenia na kolory i jasność ekranu.

wide_vieing_angles.png

Szerokie kąty widzenia

Monitory o dużej przekątnej mogą wykazywać zmiany koloru przy patrzeniu na wyświetlacz z boku. ColorEdge CG2420 został wyposażony w panel IPS o kątach widzenia sięgających 178°, pozwalając na komfortowe oglądanie w kilka osób.

true_black

Głęboka czerń

Monitor zapewnia wysoki, wynoszacy aż 1:1500 kontrast, zgodnie ze standardem DCI. Pozwala to na wyświetlenie bardzo głębokiej czerni, nawet podczas obserwacji wyświetlacza z boku przy słabym oświetleniu, co jest rzadkością w typowych monitorach LCD.

3d-lut

Wykorzystanie tabeli 3D LUT

Za wierne odzwierciedlenie kolorów w modelu CG2420 odpowiada tabela 3D LUT, odpowiedzialna za indywidualne dopasowanie kolorów, które są pobierane z trójwymiarowej (3D) tabeli RGB. ColorNavigator 6 oferuje możliwość emulacji oraz symuluje filmowy wygląd obrazu z którego następnie korzysta tabela 3D LUT, umożliwiając klientowi końcowemu zobaczenie efektów pracy.

 Elegancki wygląd

Cienkie ramki

Ramki monitora ColorEdge CG2420 są o 39% cieńsze niż w przypadku jego poprzednika.

Elektrostatyczne przełączniki

Tradycyjne przyciski zastąpiono przełącznikami elektrostatycznymi, zapewniającymi wygodny dostęp do ustawień monitora.

Uchwyt do przenoszenia

Tył monitora wyposazono w uchwyt pozwalajacy na wygodne przenoszenie monitora.

Dodatkowe złącza USB 3.0

Bok monitora wyposażono w 3 złącza USB 3.0 z czego jeden port służy do ładowania urządzeń, np. smartfona czy tabletu.

non glare

Panel antyodbiciowy

Panel IPS, w który wyposażono ColorEdge CG2420 charakteryzuje się niesamowitą wyrazistością obazu, aby zadbać o oczy użytkowników monitor posiada również technologię przyciemniania obrazu, która minimalizuje migotanie.

ColorEdge CX270 - konwersja IP

Konwersja I/P przez złącze HDMI

Sygnał "interlace" emitowany przez źródła wideo jak np. telewizja, jest bezstratnie konwertowany na tryb "progressive", zapewniając obraz wysokiej jakości wolny od migotania.

Specjalny kaptur

 Modele z serii CG posiadają specjalne kaptury zapobiegające refleksom świetlnym powstałym przez odbijanie się światła od powierzchni ekranu. Kaptur dołączony do monitora CG2420 jest zakładany magnetycznie, co czyni jego założenie jeszcze prostszym i szybszym

Elastyczna stopka

stopka

ColorEdge posiada stopkę regulowaną w bardzo szerokim zakresie, dzięki czemu można dopasować wysokośc, nachylenie oraz obrót ekranu zgodnie z potrzebami użytkownika.

Wiele wejść sygnałowych

Monitor wyposażono w złącza: DisplayPort, HDMI oraz DVI-D obsługujące różne warianty kart graficznych. HDMI umożliwia także bezpośrednie połączenie z aparatem cyfrowym, a dwa porty USB upstream umożliwiają łączenie dwóch komputerów, eliminując potrzebę podłączania kabla USB podczas używania oprogramowania ColorNavigator na dwóch komputerach.

Gwarancja najwyższej jakości

5 lat gwarancji

Monitor ColorEdge CG2420 objęto aż 5-letnią gwarancją producenta obejmującą wszystkie komponenty, razem z panelem LCD (czas użytkowania ograniczono do 30 tys. godzin). Tak długa gwarancja jest dowodem najwyższej jakości monitorów EIZO, osiągniętej dzięki ścisłej kontroli jakości.

Brak świecących pikseli

Producent gwarantuje brak martwych pikseli w ciagu sześciu miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja jasności i koloru

ColorEdge CG2420 objęto gwarancją na 10 tys. godzin obejmującą poziom jasności i kolorów.

Certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy

ColorEdge CG2420 jako jeden z pierwszych na świecie monitorów uzyskał prestiżowy certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy, który jest pierwszym kryterium jakości i wydajności oceniającym poprawność kolorów urządzeń wykorzystywanych w fotografii, postprodukcji, projektowaniu graficznym czy druku.

Ambasadorzy EIZO ColorEdge

Program promuje profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, instpirujących i uczących artystów na całym świecie.

Cechy produktu rozdzielczość 1920x1200 technologia matrycy: IPS kontrast 1500:1 jasność 400 cd złącza: DisplayPort, DVI-D 24pin, HDMI rozmiar: 24.1 cala czas reakcji: 10 ms
Gwarancja 5 lat
Zestaw zawiera monitor, kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, Mini DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, instrukcja instalacji, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (oprogramowanie ColorNavigator, podręcznik w formacie PDF), certyfikat dopasowania ustaw

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl