facebook
Obiektywy komis
700
PLN
Samyang 8 mm f/3.5 fish-eye UMC CS II Canon |170|

Samyang 8 mm f/3.5 fish-eye UMC CS II Canon |170|

Samyang
 Samyang 8 mm f/3.5 fish-eye UMC CS II Canon |170|
700,00 zł
out_of_stock
Dostępność
Brak - zapytaj kiedy będzie
Cechy produktu:
-
Gwarancja:
-
Zestaw zawiera:
-
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

16101

  • Opis produktu
  • Opinie

Obiektyw w stanie bardzo dobrym, w 100% sprawny. Pierścienie pracują płynnie z odpowiednim oporem. W komplecie dekielki, pokrowiec oraz pudełko.

Samyang 8mm to diagonalny obiektyw typu "rybie oko". Dzięki temu świat postrzegany za jego pomocą zmienia się całkowicie. Wystarczy podłączyć go do korpusu aparatu, żeby odkryć zupełnie inną rzeczywistość. Przerysowania perspektywy stają się wówczas kolejnym środkiem artystycznego wyrazu. Teraz tylko wyobraźnia fotografa może być ograniczeniem.

W obiektywach o bardzo krótkiej ogniskowej jest bardzo duża głębia ostrości. Im ogniskowa jest krótsza tym większa przestrzeń odwzorowywana ostro. W praktyce nawet przy pełnym otwarciu przysłony i ustawieniu ostrości na 1m uzyskana głębia ostrości rozciąga się od 0,5m do nieskończoności zatem brak systemu autofocus skutkuje jedynie zredukowaniem ceny, a nie przekłada się na zmianę komfortu pracy.

Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye to najwyższej jakości obiektyw szerokokątny. Obiektyw przeznaczony jest do aparatów z matrycą APS-C. Nowa wersja, ze zdejmowaną osłoną przeciwsłoneczną, z powodzeniem pracuje z aparatami pełnoklatkowymi. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością przekadrowania w czasie obróbki w celu usunięcia części objętej winietą. Dzięki zastosowaniu w jego konstrukcji hybrydowej soczewki asferycznej oraz wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych najnowszej generacji, parametry optyczne utrzymane są na najwyższym poziomie. Obiektyw oferuje pole widzenia 180 stopni dla aparatów APS-C, dzięki temu fotografie wykonane z jego pomocą zyskują zupełnie nowy wymiar. Na rysunku obok przedstawiono uklad optyczny obiektywu. Kolorem zielonym wyróżniono soczewkę asferyczną.

Jakość wykonania

Obiektyw zbudowany jest z solidnych materiałów. Przykładem niech będzie metalowy bagnet. Na stałe zamontowana jest osłona przeciwsłoneczna typu tulipan. Jednocześnie chroni ona przednią soczewkę pokrytą powłokami antyrefleksyjnymi. O jakości optyki świadczą najlepiej testy, np. ten opublikowany w portalu optyczne.pl.

Samyang 8mm nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym i śmiało można go porównywać z konstrukcjami nawet kilka krotnie droższymi.

Szybkie panoramy

Pole widzenia tego obiektywu pozwala na wykonywanie panoram z znacznie mniejszej ilości ujęć składowych. Do wykonania panoramy 360 wystarczą trzy ujęcia aparatem z matrycą APS-C dlatego można je robić znacznie szybciej. Demontowalna osłona odsłania zupełnie nowe możliwości zastosowania tego obiektywu z aparatach z pełną klatką.

Mapy HDRI

Wykonywanie map HDRI jest znacznie ławiejsze, gdy posłużysz się obiektywem typu rybie oko. Utrudnienie zazwyczaj wynika z winietowania obiektywów tego typu. W Samyang 8mm już w pierwszej wersji oszacowane winieowanie było na zadawalajacym poziomie około -0.6EV.

Wyposażenie

W pudełku, razem z obiektywem, otrzymasz dekiele oraz futerał. Na uwagę zasługuje dekiel przedni, którego zadaniem jest zabezpieczyć przednią soczewkę. Zakłada się go na będący częścią obiektywu tulipan, który w tej wersji obiektywu można zdjąć.

Model - Samyang 8mm F3,5 Canon Fish-eye CSII
Typ obiektywu - superszerokokątny , stałoogniskowy , rybie oko
Ogniskowa - 8mm
Światłosiła - f/3.5
Pole widzenia - 180 stopni
Minimalna odległość ostrzenia - 0.3m
Liczba listków przysłony - 6
Minimalna przysłona - 22
Mechanizm ustawiania ostrości - manualny
Konstrukcja optyczna - 10 elementów / 7 grup / 1 soczewka asferyczna
Dostępne mocowania - Canon
Waga - 440g

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl